cos
Reklama

Na bloga liczniki
22
Aug
18

Zdjęcia i nagłówki z pudelek.pl.

 • Sum

  Co ja pacze, co ja widze, co ja sucham..? 😀

 • Pudelek jest niesamowity, te uszczypliwe artykuły i komentarze o Tusku, które są tak bardzo od czapy.

 • Babil

  Pierwszy!
  Ale o co kaman…?

 • Babil

  Kurde jednak 3…

 • Mysza

  WIEM CO CZUJESZ :<

 • Mesjasz

  Tatuś najwyraźniej popierdolił coś z tematem i wam fundną niezły bajzel w tej Polsce. A mówił, że tylko Rusków, takich popapranych zrobi. Ech… Pozdrowienia z nieba. Zaraz zaczniemy instalację pacha i może chociaż trochę porządku wam się tu zrobi. 😉

 • anka

  widzę, że nie tylko ja to tak pięknie porównałam 🙂

 • Knight

  Eee tam. Info dnia były zaręczyny A. Lavigne z Ch. Kroeger’em.

 • Najlepsze jest to, że po takim nakurwianiu mamąmadzi zapikselowali jej twarz… Jakby nikt nie wiedział o kogo chodzi ;P

 • Duperk

  W tym kraju generalnie bardziej się opłaca okradać ludzi i zabijać dzieci niż palić marihuanę.

 • Quicksilver

  pudelek – świetne źródło informacji 😛

 • Lazarus

  To jest właśnie Polskie prawo i jego egzekucja, jak idę ulicą i chce przeszukać mnie Policja mimo iż nic przy sobie nie mam to i tak się boje że nie wsadzą mnie za:
  – Paprochy w prawej kieszeni
  – Mp3 w telefonie
  a co najgorszę
  – Dwie różne skarpetki na nogach :/

 • niejaki tomek

  Ty się ciesz, że drożdżówki z makiem nie masz…

 • WrednyWuj

  Ale o co chodzi? Porównujesz dwie zupełnie różne rzeczy. Nigdzie nie jest napisane, że Kora dostała większy wyrok niż Waśniewska. Jackowskiej grożą 3 lata, bo taką MAKSYMALNĄ karę za przestępstwo, które popełniła przewiduje kodeks karny. Sprawa przeciwko niej zapewne zostanie umorzona lub skończy się na dobrowolnym poddaniu się karze w stylu grzywna plus ograniczenie wolności. Wątpię by doszło do pozbawienia wolności, chociażby w zawieszeniu. Pomijam tu zupełnie to, czy posiadanie/palenie/sprzedaż marihuany lub innych narkotyków i “narkotyków” powinny być karane. Odnoszę się tylko do faktycznego stanu prawnego, w którym posiadanie marihuany jest przestępstwem.
  Waśniewskiej zostanie natomiast przestawiony co najmniej zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci, za co grozi 5 lat – czyli więcej niż Jackowskiej za kilka gramów trawy. Jeśli jednak prokuratura uzna, że dowody pozwolą na postawienie zarzutu zabójstwa wtedy grozi jej MINIMUM 8 lat a maksymalnie dożywotnie pozbawienie wolności. Osobiście liczę na to, że prokuratura będzie miała jaja i postawi (i obroni w sądzie) zarzut zabójstwa w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Wtedy najmniejszy możliwy wyrok to 12 lat.

  Pozdrawiam
  Wredny Wuj

 • Sasskhaya

  Po pierwsze chodzi o to, jak to na miłość boską wygląda. Po drugie taka jest z tego co obserwuję tendencja w Polsce, choćby fragment artykułu z interii ” Za co można w Polsce dostać siedem lat więzienia? Tyle dostał facet, który zatłukł na śmierć półtorarocznego synka kochanki. Szczeciński gangster “Koala”, oskarżony o dwa zabójstwa i usiłowanie trzeciego (prokurator żądał dożywocia, sąd znalazł jednak w akcie oskarżenia wiele słabych punktów). Tyle dostał sławetny “Łomiarz”, gdy natychmiast po odsiedzeniu pierwszego wyroku dokonał kolejnego napadu.

  Co zrobił Rafał? Jak zgodnie (choć anonimowo) opowiadają jego znajomi, to nie jest bohater cukierkowej bajki. Narobił wielu ludziom potężnego bałaganu w życiu. Nawalał w pracy, pożyczał pieniądze na wieczne nieoddanie, niektórzy przebąkują, że wynosił im z domu cenne przedmioty. Ale siedzi przecież nie za to – dostał siedem lat za posiadanie niewielkich ilości narkotyków. Nie za handel, nie za produkcję. Wyłącznie za posiadanie.” ( http://muzyka.onet.pl/publikacje/gitara-w-celi,1,5222916,wiadomosc.html ) Wiem, że tego typu portale nie są jakimś super wiarygodnym źródłem informacji, więc jeśli coś tu się nie zgadza w tym fragmencie to poproszę o info.

 • WrednyWuj

  Wygląda niefajnie jeśli się nie rozróżnia maksymalnego wymiaru kary przewidzianego przez prawo i kary faktycznie orzeczonej (czy jak w tym przypadku kary jaką PODOBNO ma orzec sąd) przez sąd. Nie ma nic złego jeśli przeciętna Kobieta Ślimak z takim rozróżnieniem ma problem czy w ogóle na nie nie zwracała do tej pory uwagi. Jednak w przypadku mediów jest to niedopuszczalna acz częsta praktyka. To właśnie one są głównie odpowiedzialne za oburzenie, które się pojawia się przy takich porównaniach i powszechną opinię, że drobne przestępstwa są karane surowiej niż poważniejsze. Oczywiście zdarzają się przypadki, że ktoś dostanie skandalicznie zawyżony czy zaniżony wyrok (mam tu na myśli również niesłusznie skazanych i niesłusznie uniewinnionych) ale są to raczej incydentalne przypadki – sędziowie i prokuratorzy to też ludzie.

  Ze sprawą z artykułu Newsweeka jest nieco inaczej. Rafał Kwaśniewski nie dostał tych siedmiu lat za jeden wyskok. On sobie na nie zapracował otrzymując kilkanaście mniejszych wyroków w zawiasach na przestrzeni iluś tam lat. Któryś z kuratorów uznał, że jeden wyrok należy odwiesić, to trzeba było odwiesić wszystkie. Błędem ze strony sądu było wydawanie, bądź co bądź recydywiście, kolejnych wyroków w zawieszeniu. Już przy drugim wyroku powinien pójść za kraty (swoją drogą niejaki Marcin Plicha również). Odsiadka byłaby krótsza a odwyk skuteczniejszy i być może nie byłoby dalszych wyroków.
  W sprawie Koali sąd uznał, że jedno zabójstwo oraz usiłowanie zabójstwa nastąpiły w wyniku obrony koniecznej, zatem zaszła okoliczność wyłączająca odpowiedzialność karną. W przypadku drugiego zabójstwa sąd orzekł, że doszło do przekroczenia granicy obrony koniecznej. Sąd mógł zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary lub nawet odstąpić od jej wymierzenia i z tego prawa skorzystał. Stąd wyrok to 7 lat choć minimum za zabójstwo to 8. Wyrok nie jest jednak prawomocny. Prokuratura złożyła apelację i domaga się 25 lat lub dożywotniego pozbawienia wolności (w tej chwili nie pamiętam).
  Łomiarz dostał 7 lat za rozbój. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo od 2 do 12 lat. Jako recydywista mógł dostać nawet 15. Potraktowano go więc całkiem łagodnie. Wyrok został jednak unieważniony przez sąd apelacyjny i rozprawa toczy się od początku, więc może jednak zapadnie surowszy wyrok.
  Do wyroku kochanka-mordercy odnieść się nie mogę bo nie jestem w stanie ustalić o jaką sprawę chodzi.
  Podsumowując – dziennikarz dopuścił się manipulacji. Z jednej strony kilkanaście wyroków skumulowanych w jedną długą odsiadkę, z drugiej dwa nieprawomocne wyroki i jeden, którego nie można zweryfikować. Wyroki te są akurat tak dobrane by pasowały do długości odsiadki Kwaśniewskiego. Aby porównanie było poprawne należałoby raczej wziąć średnią czy medianę wyroków otrzymanych przez Kwaśniewskiego i średnią (medianą) wyroków zapadających w sprawach o zabójstwa, rozboje czy inne ciężkie przestępstwa. Wtedy jednak nie można by postawić tezy, że za trawę siedzi się tyle co za zabójstwa i nie byłoby chwytliwego tematu.

  Pozdrawiam
  Wredny Wuj

 • Gaara

  http://subwaycinemanews.com/wp-content/uploads/2008/07/tokyo_gore_police-_01.jpg
  patrz co znalazłam, kobieta ślimak level hard 😀

 • Gaara