cos
Reklama

Na bloga liczniki
30
Jun
18

Dziękuję za wsparcie na polakpotrafi – crowdfunding się skończył z jakimś szalonym wynikiem 😀

 

tanks

Przepraszam przy tym za nieobecność w weekend – z przyczyn różnych i niezależnych był on dla mnie miażdżący psychicznie + był konwent (uwielbiam ten moment, kiedy dzieje mi się krzywda, po czym za chwilę mam prowadzić panel i tryskać optymizmem :D), ledwo znalazłam w sobie moc by wrzucić barwy na internety (co były narysowane już w sobotę rano, ale nie miałam nawet siły obczaić).

Co do samego konwentu, to z punktu widzenia gamesroomu trochę rzeźnia jednak – fajnie, konwent w zamku, wow wow, zróbmy gamesroom w piwnicy, o jak klimatycznie… nie. Piwnica w zamku śmierdzi jak zwykła piwnica, a mały gamesroom to już w ogóle capił jak nieboskie stworzenie i to w ogóle nie były warunki do robienia panelu. + piwniczny bonus – woda kapała z sufitu 😀

Ale dostałam taką figurkę ślimaka na przykład 😀 (i ręcznie pieczony chleb @_@).

slimaknagruzie

Wracając do crowdfundingu – wiele osób jest niezadowolonych, że nie da się dokupić ostatnich pionków mimo wsparcia projektu. Nie jest to moja decyzja – platformy crowdfundingowe tak są skonstruowane, że przyjmują pieniądze do końca kampanii a potem się nie da. Ale wiem też, że ostatnie kilka progów osiągnęliście błyskawicznie i słabo to wyszło. Także wspierający – przyjdzie mail z info co dalej z tym, pewnie za jakiś dzień-dwa.

 

Chciałabym też kilka rzeczy wyprostować, bo nie każdy zrozumiał:

1. Wydawcą gry jest Black Monk, w związku z tym:
za co ja jestem odpowiedzialna:
– obrazki w grze

– teksty w grze

– mechanikę (podstawy)

 

Za co wydawnictwo jest odpowiedzialne:

– wysyłka gier i gadżetów (jeśli np. zamówiłeś postać Revv i czarną kostkę, a dostaniesz coś zgoła innego, to kieruj żale do wydawnictwa, mnie nawet przy tej wysyłce nie będzie ;))

– jakość druku wszystkiego (oprócz albumu komiksowego, to drukuję ja)

– ogarnięcie redakcyjne literówek i tym podobnych, bo redaktor ze mnie żaden

– też za mechanikę (dopracowanie)

 

2. w związku z powyższym nie jest tak (jak to się niektórym wydawało), że realizacja projektu to 10 kafli, a reszta idzie do mojego portfela ;p Sam druk będzie w ogóle droższy, a najbardziej na projekcie zarobi nie kto inny niż Państwo Polskie, obciążając 23% VAT absolutnie każdy produkt i półprodukt jaki ma udział w powstawaniu gry.

3. grę jeszcze da się kupić, jesienią jak już będzie wydrukowana. Będzie normalnie w handlu, więc jest szansa, że będzie w sklepach z planszówkami. Komikslandia też chciała kupić kilka sztuk na przykład, a całkiem na pewno na stronie Black Monk będzie.

 

Odcinek jutro, idę rzeźbić ostatnie rzeczy przed wysyłką do druku i korektą.

-Ślimag

 

UPDATE PS: Jeśli ktoś zamówił coś na polakpotrafi i jeszcze nie wypełnił ankiety, którą dostał na maila, to proszę wypełnić. Ułatwi nam to pracę, życie i pożycie.

 • Mołot

  Piszesz, że cię nie będzie przy wysyłce, a ja mam (mieć) pakiet Gruz, to to ma odbiór osobisty po wcześniejszym umówieniu się. To z kim ja się będę miał umawiać?

 • sasskhaya

  Jak już gra się wydrukuje, to każdy kto zamówił odbiór osobisty dostanie maila i będzie indywidualne umawianie się 🙂

 • cieplik

  a będą jeszcze raz rozsyłane formularze do dopisania rzeczy jak się np. coś domówiło wspierając projekt kolejnymi miliionami monet?

 • sasskhaya

  Wydawca mówi, że można wejść w link, który dostało się pierwszy raz i wypełnić formularz jeszcze raz.

 • Expracownik

  Nie sprzedawaj komikslandii, bo w życiu nie zobaczysz swoich pieniędzy. Łukasz zawsze próbuje wszystkich ojebać.

 • sasskhaya

  Nie sprzedaję nowych rzeczy, póki nie mam hajsu za stare i jakoś leci 😛

 • kejt

  a ten mail z info jak można dokupić dodatkowe postacie, to będzie od Ciebie czy od BlackMonk? Pytam, bo jak zaznaczam do wywalenia z poczty tony spamu, to wolałabym nie przegapić tej wiadomości 🙂

 • sasskhaya

  z BM

 • Mołot

  A jest jakaś opcja weryfikacji? W sensie, czy na pewno zapłaciłem za wszystko co wybrałem i wyklikałem wszystko za co zapłaciłem? Czy w razie wątpliwości należy po prostu wypełnić raz jeszcze? I wiem, że się czepiam, ale czemu ten formularz jakoś sam nie sumuje pieniążków za wybrane opcje?

 • sasskhaya

  Hej,

  tak, wszystkie wpłaty i ankiety będą porównywane i weryfikowane, jeśli okaże się że coś się nie zgadza, to będziemy się kontaktować i wyjaśniać 🙂 W razie gdybyś miał wątpliwości czy zawarłeś w ankiecie wszystko to, co chcesz dostać od nas na podstawie swojej wpłaty – wypełnij jeszcze raz, ale raz – bo się spod tych ankiet nie wygrzebiemy 😉
  A formularz nie zlicza, bo technologia jest ograniczona. Niby XXI wiek, loty w kosmos, a nawet nie mogliśmy sobie zrobić takiej ankiety jak chcieliśmy.

 • Mołot

  I tak macie moich ankiet pierdyliard, bo co dopłatny próg to wypełniałem kolejną. To na razie zakładam, że jest dobrze, i mam nadzieję że nic nie umknęło. Ale taka mała sugestia: gdy / jeśli będziecie wysyłać maile z opcją dokupienia, to moglibyście napisać “kupiłeś po jednym wszystkiego” albo “nie zdążyłeś na … i …”? nawet tak wprost z ankiet, bo przecież można po mailu wybrać ostatnią każdego usera (ej, można, nie?!) i zobaczyć, czego z progów nie kliknął. Jestem przekonany, że Black Monk ma przynajmniej jednego magika, który będzie to umiał zrobić i nawet się nie zmęczy 😀

 • Johnny

  Czy jeżeli ktoś będzie kupował grę jesienią (poza crowdfundingiem) będzie miał możliwość dokupienia dodatkowych postaci (typu Rev itp.)? 🙂

 • PeeM

  Ten ręcznie wypieczony chleb wygląda troszku nieświeżo.

 • CaibreGreyblade

  Czym na bogów jest opcja numer dziewięć?

 • Łukasz

  A czy do sprzedaży trafią może gruzokostki? Chętnie kupiłbym ze 20.

 • sasskhaya

  Z tego co wiem mają trafić, ale będzie ich ograniczona ilość.

 • Pingback: X Dni Fantastyki – Relacja | PlayAllDay – Portal gier kreatywnych()

 • Kasia Księżopolska

  Nie wiem czy pieniądz do gry został już dodany, ale moim zdaniem to powinna być Waluta Ogólnochlebowa.