cos
Reklama

Na bloga liczniki
23
Feb
29

 • Babil

  To raczej smutne ale sam znam problem z autopsji. Walczy sie z nim ciezko i zwykle malo skutecznie, jezeli nie ma sie dosc dobrego wsparcia. Osobiscie zalecam ostatnia opcje – odizolowanie sie. Spakuj sie i wyprowadz. Alkoholicy maja to do siebie ze potrafia brac wszystkich na “litosc”. Wiedza ze raz wybaczony wyskok bedzie wybaczany zawsze. Beda staczac sie na dno tak dlugo az nie poczuja twardego upadku, zeby wstac i sie od niego odbic.

 • kanabla

  wlasnie na to czekam, zanim zaczne tankowac do pelna – zeby moje corki zyskaly metr szescdziesiat wzrostu i zmienily meldunek na seszele. poki co nie mam warunkow; wciaz trzeba komus podciagac spodnie i wycierac nos

 • nihil

  Dodam jeszcze, że polskie prawo nakazuje opiekę dziecku nad “takim” rodzicem, jeżeli ten wystąpi o to u schyłku życia do sądu (alimenty lub opieka bezpośrednia). Także albo zagranica, albo ostra walka (wzywanie policji, zgłaszanie przestępstw typu groźby, kradzieże etc.), bo jeśli zostawisz sprawę jak jest, to wylądujesz jak mój znajomy, który w wieku 25 lat płaci alimenty na 60-paroletniego ojca, któremu się przypomniało, że przez 20 lat był “wzorem ojca” i teraz potrzebuje pomocy dziecka.

 • sircohen

  tl’dr

  zdecydowanie najsłabszy pasek EVER

 • Sejten

  Tu nie chodzi o to że słaby czy nie słaby. Buc Bez Empatii zaczął spełniać funkcję społeczną, za co powinien dostawać dotacje od państwa jako instytucja!

 • Sikamikanico

  Nie najsłabszy – potrzebny.
  Zgadzam się z przedmówcami – wyprowadź się i nie wracaj.

 • Problem jest taki, że jeśli rzeczywiście masz problem, to nasze państwo jest skonstruowane tak, że wszelkie służby, instytucje, pomoce itepe dopierdolą Tobie, a odpowiedzialnych za całą sytuację będą głaskać i przepraszać:/

 • porcelanowa

  A ja w ramach “pocieszenia” dodam, że z mamą udało nam się wywalczyć zamknięte leczenie na oddziale. Może to nic nie da, ale 6 tygodni spokoju w domu. Dodam, że walka i ciąganie się po sądach trwało ponad 2 lata. Drugi koniec Polski nic nie da, wiem z autopsji ;/

 • Chester

  Ja miałam tak samo tylko że z ojcem W końcu nie wytrzymaliśmy i zaczęliśmy wzywac policje I tak za kazdym razem jak robił awantury Wkońcu sprawa trafiła do sądu I ojciec miałl wybór albo sam przestanie pić albo bedzie zamknięty na przymusowe leczenie Na szczęśce się opanował i przestał pić I musiał co jakis czas stawiac się do swojego kuratora W październiku minęly 4 lata od kiedy ne pije 🙂

 • dominicjan

  daj jej 50 mikrogramów LSD. 50 lat temu robiona badania na alkoholikach i po jednym odlocie kończyli z nałogiem.

 • 34all

  a także na tekst: “a ze mną nie wypijesz ??”

 • Czy jest taka opcja aby ukamienować BBE ? Był kiedyś pomysł aby zrobić odrębny dział…. niech tam wygłasza swój nieludzki światopogląd a ludziom którzy jednak mają resztki empatii pozwolił czytać to co lubią… tzn oryginalną chatę.

  Oddajcie starą chatę !

 • Sasskhaya

  No cały czas czekam, aż informatyk mi te działy wykona. A jak nie lubisz BBE zawsze możesz przescrollować 😉 A oryginalnej chaty jest tyle samo co było zawsze czyli 2xtyg.

 • Sakamae

  Buc ma być, gdzie jest, bardzo dobrze tutaj wygląda, nie trzeba go przenosić.
  Pasek bardzo dobry, na pewno potrzebny. Warto o takich sprawach rozmawiać, nawet jeśli w tak niebanalny sposób.

 • Piotr

  Pijaków to się powinno usypiać jak wściekłe psy.
  Miałem takiego ojca, w końcu gdy podrosłem dał się częściowo wytresować, czyli awantur w domu już nie robił bo zbierał wpierdol, oh jak mi dobrze było za każdym razem gdy pięść lądowała na jego pysku, za te wszystkie poprzednie lata… W końcu matka dała sie przekonać do rozwodu i się skończyło.
  Pijaków to się powinno usypiać jak wściekłe psy.

 • smieszka89

  Można próbować odebrać prawa rodzicielskie, wtedy już nie będzie mógł/mogła pozwać o alimenty. Ja z tym ciągle zwlekam raz koszty procesu (to się robi cywilnie) dwa musiałabym się z ojcem zobaczyć w sądzie, co jest cholernie dla mnie ciężkie. No, ale bucom bez empatii to zalecam, liczę na to, że sama wkrótce zasilę ich szeregi, wszak przetrwają tylko najsilniejsi :]

 • Karlola

  No pięknie, niby bez empatii, a daje profesjonalne porady! 😉 A serio to szacun, że zajmujesz się trudnymi tematami zachowując przy tym lajtowy styl… Im więcej narodu daje w rurę, tym większa część przyszłego pokolenia będzie miała przejebane w życiu i prawdopodobnie powtórzy to samo na własnych dzieciach, jeśli nie gorsze opcje… Im więcej ludzi ogarnie się i przerwie ten syf (wyjazd, terapia, whatever), tym lepiej dla WSZYSTKICH!!!

 • JoannazOlsztyna

  Szanowna Pani Ilono i Bucu bez Empatii. Co się będę rozpisywać, świat byłby uboższy bez waszych pasków…nawet tych smutnych. Jako stały paczator pragnę podziękować za to że jesteście. Mru

 • alter

  Łohoho, widzę porada prawna na najwyższym poziomie.
  “Tylko musisz mieć podstawy”. A, no tak, alkoholizm nie jest podstawą.
  “Bo jak sąd wymyśli […] to Cię ukarze”. Eee? Że jak ukarze? Oprócz konieczności zapłaty kosztów sądowych?

  W taki sam sposób pani w sklepie karze Cię grzywną 2 złote za zawłaszczenie bochenka chleba.

 • BucBezEmpatii

  “Kto zgłasza wniosek o ubezwłasnowolnienie działając w złej wierze lub działając lekkomyślnie podlega karze grzywny do 1000 zł.”

  Dziękuję za uwagę.

 • BucBezEmpatii

  “Kto zgłasza wniosek o ubezwłasnowolnienie działając w złej wierze lub działając lekkomyślnie podlega karze grzywny do 1000 zł.” Alkoholizm jest jak najbardziej podstawą do ubezwłasnowolnienia, ale znając wyobraźnię i kreatywność sędziów w tym kraju oraz profesjonalizm biegłych, a także tendencję do faworyzowania kata i brak poszanowania praw ofiary… Jeszcze wyjdzie, że sam mamę czy tatę w ten alkoholizm wpędzałeś i odszkodowanie masz płacić 😉

 • Ja mialem takiego ojca i wyjebany z zycia 🙂

 • pepsi

  Ale p*erdolety… Też mam matkę, która pije, i nie wyobrażam sobie od niej uciec, nie kochać jej albo ciągać po sądach. To jest chore, co piszesz. Nie tylko bez empatii, ale bez rozumu i serca – polecam oglądanie reklam TPSA, może czegoś się nauczysz.

 • Sasskhaya

  Chore to są rzeczy, które rodzicie robią swoim dzieciom, że te później piszą takie rzeczy. (Proszę tej wypowiedzi nie identyfikować z patologiami ze strony dzieci typu “nie kupiłaś mi pod choinkę ajfona, kurwa z ciebie nie matka!”). Uwierz mi, że są rodzice, którzy w pełni zasługują na takie oceny. Jeśli się z tym nie zgadzasz to nie widziałaś / nie doświadczyłaś dość wiele i tyle.

 • Scottishfirecatmage

  Ślimaku drogi! Chciałem powiedzieć, że niesamowicie doceniam działalność społeczną, którą się zajmujesz poprzez BBE, i choć czasem ma on więcej wspólnego z fikcją niż rzeczywistością, to ten odcinek pozwolił mi zrozumieć, że jak trzeba to będzie bardzo serio i w ogóle porządnie.

 • A ja serdecznie polecam rozmowę z jakimś psychologiem. Terapia dla współuzależnionych jest dobrą rzeczą, taki psycholog powie, co robić, wyjaśni pewne mechanizmy oraz natchnie siłom i gonościom do zmian. Korzystałam (faceta miałam, co nadużywał), więc teraz jestem mądra.

 • DDA

  Jak to kiedyś powiedziała moja koleżanka “wszyscy jesteśmy dziećmi alkoholików”. Moje obserwacje wskazują, że nie wiele jest przesady w tym stwierdzeniu.
  Odseparować się niełatwym jest. Nawet, jeśli uda Ci się to zrobić formalnie, to psychicznie i tak się ma trociny zamiast mózgu w niektórych obszarach po takich przeżyciach.
  Dlatego polecam terapię dla DDA. Sama przeszłam (“więc teraz jestem mądra”;). Jeśli ktoś zainteresowany mogę nawet polecić miejsce doskonałe;]

 • yzia

  Jeśli ktoś pełnoletni uczący się ucieka na drugi koniec Polski, to żeby miał za co żyć może próbować pozwać rodziców o alimenty, jako że do 26 r.ż. mają obowiązek go utrzymywać jeśli się uczy. Oczywiście rodzice nie będą mieli z czego ich płacić, wtedy środki idą z funduszu alimentacyjnego.

 • Pingback: milton()